1397/7/1 یکشنبه

تقدیر اتاق بازرگانی، صنايع، معادن و كشاورزی ایران از اقدامات معاون حقوقی رئیس جمهور

غلامحسین شافعی رئیس‌ اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران طی نامه‌ای خطاب به دکتر دهقان معاون حقوقی رئیس جمهور از اقدامات و بخشنامه معاون حقوقی در حمایت از بخش خصوصی تقدیر کرد.

به گزارش روابط عمومی معاونت حقوقی، چندی پیش معاون حقوقی رئیس‌جمهور در راستای اجرای مواد 2 و 3 قانون بهبود مستمر کسب و کار و به منظور به‌كارگيری نظرات كارشناسی صاحبان حرف و توجه به دغدغه‌ها و ديدگاه‌های تشكل‌های فعال اقتصادی و بخش خصوصی بخشنامه‌ای صادر کرد. بر اساس این بخشنامه دستگاه‌های اجرایی مکلف به اخذ نظر تشکل‌های اقتصادی ذی‌ربط نظیر اتاق‌های بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی و اتاق تعاون ایران، اتاق اصناف و تشکل‌های کارفرمایی و کارگری غیر عضو اتاق در تدوین یا اصلاح مقررات و رویه های اجرایی مرتبط با کسب و کارشده‌اند.

شافعی در نامه‌ خود اظهار امیدواری کرده که با همفکری و بهره‌گیری از نظرات تشکل‌های اقتصادی مشکلات بخش خصوصی کشور در سالی که مزین به تولید، پشتیبانی‌ها و مانع‌زدایی‌ها است مرتقع گردد.

معاون حقوقی رئیس‌جمهور پیشتر نیز در حمایت از کسب و‌کارهای نوپا هرگونه اقدام قضایی علیه استارتاپ‌ها را منوط به طی روال قانونی و بررسی تخلف در کارگروهی با مسئولیت معاونت حقوقی ریاست جمهوری کرده بود.