چهارشنبه 1 خرداد 1398   15:50:32


برنامه های توسعه‌ای- ترویجی معاونت حقوقی ریاست جمهوری در استان سیستان و بلوچستان

برنامه های توسعه‌ای-ترویجی معاونت حقوقی ریاست جمهوری در حوزه های «تدوین، تنقیح و اطلاع رسانی قوانین و مقررات» و «پیگیری اجرای قانون اساسی» در استان سیستان و بلوچستان برگزار می‌شود.

شناسه خبر: 9aed2a-1397/12/10 جمعه ساعت08:06
برنامه های توسعه‌ای- ترویجی معاونت حقوقی ریاست جمهوری در استان سیستان و بلوچستان
برنامه های توسعه‌ای-ترویجی معاونت حقوقی ریاست جمهوری در حوزه های «تدوین، تنقیح و اطلاع رسانی قوانین و مقررات» و «پیگیری اجرای قانون اساسی» در استان سیستان و بلوچستان برگزار می‌شود.
 
معاونت تدوین، تنقیح و انتشار قوانین و مقررات و معاونت ارتباطات و پیگیری اجرای قانون اساسی معاونت حقوقی ریاست جمهوری در راستای انجام ماموریت‌های ترویجی، آموزشی و نمایشگاهی خود در سراسر کشور، به ارایه برنامه‌های مختلفی در استان سیستان و بلوچستان (شهر زاهدان) اقدام می‌نماید. در این برنامه‌ها که با همکاری دانشگاه¬های استان، استانداری سیستان و بلوچستان و اداره کل دادگستری استان انجام می‌شود علاوه بر آموزش سامانه ملی قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران، نشست‌های تخصصی با موضوعات حقوقی با حضور استادان و صاحبنظران مختلف برگزار می‌گردد. اهم برنامه‌های مورد اشاره به شرح زیر است:

1- نمایشگاه استانی کتاب
از روز یکشنبه 5 اسفند لغایت شنبه 11 اسفند ماه 1397 در محل دائمی نمایشگاههای سیستان و بلوچستان، غرفه 118 و 119

2- نشست های تخصصی:
1-2- سخنرانی : دکتر علی اکبر گرجی ازندریانی (معاون ارتباطات و پیگیری اجرای قانون اساسی معاونت حقوقی ریاست جمهوری) با موضوع «قانون اساسی در فرایند تکوین انقلاب اسلامی»
روز پنج شنبه 9 اسفند 1397 ساعت 8/30 در محل دانشگاه سیستان و بلوچستان
2-2- نشست تخصصی با موضوع «قانون اساسی محور اتحاد» با حضور نمایندگان معاونت حقوقی ریاست جمهوری، دادگستری استان، دانشگاه های استان
روز پنج شنبه 9 اسفند 1397 ساعت 10صبح در محل دانشگاه سیستان و بلوچستان
3-2- نشست تخصصی با موضوع «جایگاه دانشگاه در نظام تدوین و تنقیح قوانین و مقررات کشور» با حضور نمایندگان معاونت حقوقی ریاست جمهوری، دادگستری استان، دانشگاه های استان
روز پنج شنبه 9 اسفند 1397 ساعت 14 در محل دانشگاه سیستان و بلوچستان
4-2- نشست تخصصی با موضوع «تبیین حقوقی تعارض منافع» با حضور نمایندگان معاونت حقوقی ریاست جمهوری، دادگستری استان، دانشگاه های استان
روز پنج شنبه 9 اسفند 1397 ساعت 17 در محل دانشگاه سیستان و بلوچستان

3- آموزش سامانه ملی قوانین ومقررات کشور:
دو کارگاه آموزشی در روز پنج شنبه 9 اسفند 1397 (صبح و بعداز ظهر) در محل دانشگاه سیستان و بلوچستان

لازم به ذکر است در نمایشگاه کتاب مزبور، آخرین مجموعه‌های موضوعی و منقّح قوانین و مقررات، قوانین اساسی کشورها، لوح جامع قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران و کتابخانه دیجیتال قوانین و مقررات عرضه می‌شود. معرفی خدمات معاونت در حوزه اطلاع‌رسانی و انتشار به‌ هنگام قوانین و مقررات شامل «پایگاه ملی اطلاع رسانی قوانین و مقررات کشور»، پایگاه اینترنتی «سامانه ملی قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران»، «سامانه رایانامه حقوقی» و... از دیگر برنامه‌های این معاونت در استان سیستان و بلوچستان است.
علاقه‌مندان می توانند برنامه‌های پیش‌بینی‌شده معاونت در دوره حضور در استان سیستان و بلوچستان، اعم از نشست‌های تخصصی حقوقی و کارگاه‌های آموزشی، را از طریق صفحه اینستاگرام معاونت تدوین، تنقیح و انتشار قوانین و مقررات (Instagram.com/dotic.ir) پیگیری نمایند.


 
شناسه خبر: 9aed2a-
بیشتر
پایگاه اطلاع رسانی معاونت حقوقی رئیس جمهور
آدرس: تهران-میدان پاستور- خیابان پاستور تلفن: 02164451