چهارشنبه 1 خرداد 1398   16:36:25


واکنش دستیار ویژه موگرینی؛اروپا شرکت های پیروی کننده از تحریم آمریکا را تهدید کرد

دستیار ویژه فدریکا موگرینی مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا، شرکت های این قاره را تهدید کرد که اگر از تحریم های یکجانبه آمریکا علیه ایران پیروی کنند، تحت تحریم این اتحادیه قرار خواهند گرفت.

شناسه خبر: fa23ef-1397/5/17 چهارشنبه ساعت15:01
واکنش دستیار ویژه موگرینی؛
اروپا شرکت های پیروی کننده از تحریم آمریکا را تهدید کرد
تهران - ایرنا - دستیار ویژه فدریکا موگرینی مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا، شرکت های این قاره را تهدید کرد که اگر از تحریم های یکجانبه آمریکا علیه ایران پیروی کنند، تحت تحریم این اتحادیه قرار خواهند گرفت.
 
به گزارش عصر سه شنبه ایرنا به نقل از شبکه خبری یورونیوز، مشاور ویژه موگرینی گفت: اگر شرکت های اتحادیه اروپا از تحریم های ثانویه ایالات متحده پیروی کنند، ممکن است مورد تحریم این اتحادیه قرار گیرند.
ناتالی توچی با توصیف این تصمیم به عنوان تلاشی برای حفاظت از شرکت های اروپایی، افزود: این اقدام به منظور فرستادن نشانه دیپلماتیک برای ایران مبنی بر اینکه اروپائیان در تلاش برای نجات توافق هسته ای (برجام) جدی هستند، ضروری است.
موگرینی دیپلمات ارشد اتحادیه اروپا نیز امروز (سه شنبه) به خبرنگاران گفت که این نهاد بیشترین تلاش خود را برای نگهداشتن ایران در توافق هسته ای و ادامه بهره مندی مردم این کشور از مزایای اقتصادی این توافقنامه انجام می دهد.
توچی؛ تحریم های بالقوه اتحادیه اروپا علیه شرکت های اروپایی را که از واشنگتن پیروی کنند، بخشی از به اصطلاح قوانین مسدود کننده خواند که به صورت بالقوه و نمادین مهم هستند. هر چند هنوز چگونگی و شرایط اجرای آنها مشخص نشده است.
بر اساس آمار کمیسیون اروپا؛ این اتحادیه در سال 2016 بیش از هشت میلیارد و 200 میلیون یورو (معادل 9میلیارد و 700 میلیون دلار) کالا به ایران صادر و تقریبا پنج میلیارد و 500 میلیون یورو (معادل 6 میلیارد و 500 میلیون یورو) کالا از این کشور وارد کرده است.
واشنگتن به رغم نظر بازرسان بین المللی درباره پایبندی تهران به توافق هسته ای، در 18 اردیبهشت ماه سال جاری از این توافق خارج شد.


 
شناسه خبر: fa23ef-
بیشتر
پایگاه اطلاع رسانی معاونت حقوقی رئیس جمهور
آدرس: تهران-میدان پاستور- خیابان پاستور تلفن: 02164451