جمعه 23 آذر 1397   22:21:39


 • 1397/9/12 دوشنبه
  دکتر عباسی در مراسم روز بزرگداشت قانون اساسی:بزرگداشت روز قانون اساسی یادآوری این نکته است که قانون اساسی قاعده ای برتر از لحاظ شکلی و محتوایی است

 • 1397/9/12 دوشنبه
  دکتر گرجی در مراسم بزرگداشت قانون اساسی: معاون ارتباطات و پیگیری اجرای قانون اساسی با اشاره به روند تصویب قانون اساسی در 12 آذرماه 57، گفت: بین رای 98 درصدی که ملت به نوع نظام سیاسی دادند و و رای ملت که به متن قانون اساسی دادند، تفاوتی در حدود 23 درصد وجود دارد که اگر بنا باشد این تفاوت را مفسرین قانون اساسی تفسیر کنند، به نتایجی قابل تاملی می رسند.

 • 1397/9/12 دوشنبه
  گفت و گو با بیژن عباسی، معاون پژوهش و ترویج قانون اساسی معاونت حقوقی ریاست جمهوری:قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران در سال 1358 تدوین و تصویب شد که بخش قابل توجهی از آن الهام گرفته از قانون اساسی سال 1958 فرانسه است. در واقع نهادهای قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران که شامل ریاست جمهوری، نخست‌وزیری، شورای عالی قضایی و شورای نگهبان است به نوعی الهام گرفته از شورای عالی قانون فرانسه می‌باشد و بخش دیگری از این قانون نیز برگرفته از قانون اساسی مشروطیت و متمم آن و منابع اسلامی از جمله قرآن کریم و احادیث و روایات است.

 • 1397/9/11 يكشنبه
  نشست بررسی لایحه پرسمان همگانی محلی با حضور نمایندگان دستگاههای مختلف و به ریاست دکتر علی اکبر گرجی معاونت ارتباطات و پیگیری قانون اساسی برگزار شد.

 • 1397/9/10 شنبه
  سومین نشست تخصصی معاونت تدوین، تنقیح و انتشار قوانین و مقررات معاونت حقوقی ریاست جمهوری در استان فارس برگزار شد.

 • 1397/9/10 شنبه
  دومین نشست تخصصی معاونت تدوین، تنقیح و انتشار قوانین و مقررات معاونت حقوقی ریاست جمهوری در شهر شیراز با همکاری کمیسیون آموزش اسکودا و کانون وکلای دادگستری استان فارس در روز سه شنبه 6 آذرماه 1397 در محل این کانون برگزار گردید.

 • 1397/9/7 چهارشنبه
  نخستین نشست تخصصی معاونت تدوین، تنقیح و انتشار قوانین و مقررات معاونت حقوقی ریاست جمهوری در استان فارس با همکاری دانشکده حقوق و علوم سیاسی دانشگاه شیراز در تاریخ دوشنبه 5 آذرماه 1397 در دانشکده حقوق این دانشگاه برگزار گردید. 

 • 1397/9/5 دوشنبه
  معاونت تدوین، تنقیح و انتشار قوانین و مقررات معاونت حقوقی ریاست جمهوری در راستای انجام ماموریت‌های ترویجی – آموزشی خود در سراسر کشور، همزمان با حضور در نمایشگاه استانی کتاب استان فارس (شیراز) به ارایه برنامه‌های مختلفی (به شرح ذیل) در این استان اقدام کرده است. در این برنامه‌های تخصصی که با همکاری استانداری فارس‌، دانشگاه شیراز، دادگستری استان، اتحادیه سراسری کانون‌های وکلای دادگستری ایران (اسکودا)، کانون وکلای دادگستری استان و دانشگاه پیام نور استان فارس، انجام می‌شود علاوه بر آموزش سامانه ملی قوانین و مقررات جمهوری اسلامی ایران، نشست‌های تخصصی با موضوعات حقوقی- تنقیحی با حضور استادان و صاحبنظران مختلف برگزار می‌گردد. • 1397/8/30 چهارشنبه
  برنامه‌های ترویجی، آموزشی و نمایشگاهی معاونت حقوقی ریاست جمهوری در استان فارسرنامه‌های ترویجی، آموزشی ونمایشگاهی معاونت تدوین، تنقیح و انتشار قوانین و مقررات معاونت حقوقی ریاست جمهوری در استان فارس برگزار می‌شود

 • 1397/8/26 شنبه
  معاون حقوقی رییس جمهور در پیامی درگذشت سیدمحمدتقی نوربخش، مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی و عبدالرحمان تاج الدین، معاون حقوقی و پارلمانی این سازمان را تسلیت گفت.

 • 1397/8/20 يكشنبه
  محصولات و خدمات معاونت حقوقی ریاست جمهوری در دانشکده حقوق دانشگاه شهید بهشتی معرفی و ارائه می‌گردد

 • 1397/8/13 يكشنبه
  نظر معاون جنیدی درباره الگوی اسلامی- ایرانی پیشرفتمعاون ترویج قانون اساسی معاونت حقوقی ریاست جمهوری گفت: قانون اساسی دریافت مجوز، نظارت های پیشینی و سختگیری در استفاده از آزادی های عمومی را مد نظر ندارد بنابراین قوانین عادی نباید تحقق آزادی های عمومی را سخت و پیچیده کند و باید به نفع آزادی های عمومی اصلاح شوند.

 • 1397/8/7 دوشنبه
  سومین نشست تخصصی معاونت حقوقی ریاست جمهوری در استان آذربایجان شرقی برگزار شد، در این نشست که صبح روز پنج‌شنبه 03/08/1397 با همکاری کانون وکلای دادگستری آذربایجان شرقی و دانشگاه تبریز و با حضور جمع زیادی از وکلای دادگستری و سایر علاقه‌مندان، در محل کانون وکلای استان برگزار گردید موضوع «نقش تدوین و تنقیح قوانین و مقررات در حکمرانی مطلوب» مورد بحث و گفتگوی استادان و صاحبنظران شرکت‌کننده قرار گرفت.

 • 1397/8/5 شنبه
  در این نشست که با همکاری دانشکده حقوق و علوم اجتماعی دانشگاه تبریز و کانون وکلای دادگستری آذربایجان شرقی و با حضور جمع زیادی از استادان و دانشجویان در محل سالن مرحوم دکتر کاتوزیان آن دانشکده برگزار گردید موضوع «آسیب‌شناسی نظام تدوین و تنقیح قوانین و مقررات کشور» مورد بررسی قرار گرفت.

 • 1397/8/5 شنبه
  در استانداری آذربایجان شرقی برگزار شد

 • 1397/8/1 سه شنبه
  علی اکبر گرجی در گفت و گو با همدلی به مهمترین راه های خشکاندن سرچشمه بی قانونی در شرایط کنونی کشور اشاره کرد قانون. بی گمان اساسی ترین و ضروری ترین نیازهای کنونی جامعه سیاسی ایران، تبعیت همگان از قانون و احترام به آن است.

 • 1397/7/29 يكشنبه
  معاونت حقوقی ریاست جمهوریمعاونت حقوقی ریاست جمهوری در راستای انجام ماموریت‌های ترویجی – آموزشی خود در سراسر کشور، همزمان با حضور در نمایشگاه استانی کتاب استان آذربایجان شرقی (تبریز) به ارایه برنامه‌های مختلفی (به شرح ذیل) در این استان اقدام کرده است.

 • 12345678910...>>>
  پایگاه اطلاع رسانی معاونت حقوقی رئیس جمهور
  آدرس: تهران-میدان پاستور- خیابان پاستور تلفن: 02164451