.

پیام معاون حقوقی رئیس جمهور در پی به وقوع پیوستن دو رخداد هولناک در دشت برچی کابل و مسجدالاقصی « انسانم آرزوست »

.
.


پیام معاون حقوقی رئیس جمهور در پی به وقوع پیوستن دو رخداد هولناک در دشت برچی کابل و مسجدالاقصی
انسانم آرزوست؛
 
این روزها جامعه بشری که مدت هاست با چالش‌های جدی برآمده از همه‌گیر شدن ویروس کووید 19 (کرونا) مواجه است، در پی به وقوع پیوستن دو رخداد هولناک در دشت برچی کابل و نسبت به مسجدالاقصی انسان‌های اخلاق مدار، صلح دوست و عدالت خواه را در بهت و اندوه بسیار فرو برده است.
گرفتن جان ده‌ها کودک مظلوم افغان که مشغول فراگیری علم و آشنا شدن با آموزه‌های اخلاقی و پرورشی در کلاس های درس  بوده‌اند، از رهگذر یک عملیات تروریستی هم وحشت‌آفریده و هم نمایانگر دور شدن شماری از افراد از موازین و چارچوب‌های رفتاری انسانی و مدنیت است. ستیزه‌جویی و جنایت آنان که اخلاق و انسانیت در نظام رفتاری آنان عنصر مفقود و فراموش شده است، علیه مردم مظلوم فلسطین و کودکان آن سرزمین نیز جلوه‌ دیگری از افول ارزش‌های اخلاقی خصوصاً نوع‌دوستی و رعایت و تضمین حقوق بشری است.
لازم است نهادهای مسئول بین‌المللی و همچنین دولت‌ها در سیاست‌گذاری‌ها و مجموعه‌ها تدابیری که اتخاذ می‌کنند، اراده‌ای راسخ برای پیشگیری و مقابله با ارتکاب یافتن این نوع جنایت‌ها که ناقض حق‌های اساسی افراد و برهم زننده نظم بین‌المللی است، داشته باشند. اراده‌ای که از رهگذر آن ها می‌توان جان ارزشمند ده‌ها کودک و افراد گناه ناکرده را از هر گزندی مصون نگاه داشت.1400/2/21
 
لعیا جنیدی
معاون حقوقی رئیس جمهور
 
 
.