.

معاون حقوقی رئیس جمهور در دیدار با امام جمعه شهرستان پاوه:

مصلحت گرایی در کشور مقدم بر حزب، جناح و گروه است

.
.


معاون حقوقی رئیس جمهور گفت: مصلحت گرایی در کشور مقدم بر حزب، جناح و گروه است

به گزارش روابط عمومی معاونت حقوقی رئیس جمهور؛ دکتر لعیا جنیدی معاون حقوقی رئیس جمهور ، معاونین و مدیران معاونت حقوقی رئیس جمهور در دیدار با ماموستا ملا قادر قادری امام جمعه شهرستان پاوه با اشاره به اینکه اﯾﺮان ﺟﺰء ﮐﺸﻮرﻫﺎﯾﯽ اﺳﺖ ﮐﻪ اﻗﻮام و ادیان ﻣﺨﺘﻠفی با اتحاد در کنار یکدیگر زندگی می کنند، گفت: ایران تعلق به یک دین و قوم ندارد و در طی هزاران سال گذشته همین بوده و همینطورهم  باقی بماند.
معاون حقوقی رئیس جمهور با بیان این مطلب که همه مردم ایران با هر دیدگاهی به این خاک احساس تعلق دارند، خاطرنشان کرد: هر شرایطی که در طول تاریخ در کشور پیش آمده مردم تصمیمشان همین بوده و این تصمیم برای این است که در عمق وجدان مردم مجموعه مرجعی این موضوع را نهادینه کرده اند.
وی ادامه داد: این وجدان از فکرعلما و پیشینیان آگاه باقی مانده و سرمایه کشور و ملت شده است.
جنیدی با اشاره به اینکه اگر مشکل تنزل ارزش پول کشور، در هر جایی از دنیا رخ می داد ممکن بود خیلی اتفاقات دیگری بیفتد، عنوان کرد: مردم ایران معتقدند هر مشکلی که در درون کشور داریم باید از خطر بیرون احتراز کنیم و به همین دلیل است که مردم در این شرایط که کشور از هر طرف در مضیقه است صبورانه و نجیبانه تحمل می کنند وعلاوه بر این، به دنبال راه هایی برای بیرون رفتن از این مضیقه‌ها هستند.
معاون حقوقی رئیس جمهور با اشاره به اهمیت مصلحت گرایی، عنوان کرد: وجود جناح و حزب های مختلف هیچ ایرادی ندارد و این موضوع در همه جای دنیا نیز وجود دارد ولی در نهایت مصلحت کل کشور باید مقدم بر همه مسائل باشد.
جنیدی با اشاره به پروژه های انجام شده در این شهرستان، مطرح کرد: دولت به دنبال رضایت تمام مردم کشور است ولی در این دوره توجه ویژه ای نسبت به مسایل و تامین رضایت  صاحبان ادیان و اقوام مختلف معطوف داشت. 
وی افزود: تلاش داریم مسئله مرز رسمی شود تا مردم از این ظرفیت بهره مند شوند.
معاون حقوقی رئیس جمهور در خصوص معضل بیکاری گفت: طبق آمار، سال گذشته نرخ بیکاری سه درصد کاهش یافته و امیدواریم این اتفاق با قدرت 
بیشتری در سال جاری نیز پیش رود.
وی ابزار خوشنودی کرد: در حال حاضر شاخص ها نشان می دهد که امسال در عمده حوزه ها بر خلاف سال گذشته، شاخص ها رو به مثبت شدن است. 
جنیدی عنوان کرد: نرخ ارز تثبیت نسبی پیدا کرده و این امیدواری وجود دارد که رونق بیشتری در کشور و به ویژه در این استان اتفاق بیفتد.
ماموستا ملا قادر قادری امام جمعه شهرستان پاوه نیز دراین جلسه، مصلحت گرایی را مقدم بر حزب و جناح دانست، گفت: ملاک انتخاب مسئولین باید تخصص و توانایی باشد نه اینکه فرد متعلق به چه حزب، جناح و مذهبی است.
لازم به ذکر است در این جلسه معاونین و مدیران معاونت حقوقی رئیس جمهور، حاتمی معاون اقتصادی استانداری، رستمی مدیر کل امور بانوان، ایده پور فرماندار پاوه نیز حضور داشتند.
.