دوشنبه 4 تير 1397   16:19:29

خبر اصلي

 • 1397/4/3 يكشنبه
  در دیدار با وزیر خارجه هلند؛«لعیا جنیدی» معاون رئیس جمهوری ایران در امور حقوقی اعلام کرد که ایران منتظر گام های عملی اتحادیه اروپا برای تامین منافع اقتصادی اش در چارچوب برجام است.

 • 1397/4/3 يكشنبه
  دبیرکل دیوان دائمی داوری:«هوگو سیبلز» دبیرکل دیوان دائمی داوری که قدیمی ترین نهاد حقوقی بین المللی در هلند است با تاکید براینکه ایران دارای تجارب خوبی در زمینه داوری بین المللی است، گفت: بر این اساس ظرفیت های علمی و تجربی موجود در ایران فرصت مناسبی برای گسترش همکاری ها ارزیابی می شود.

 • 1397/4/3 يكشنبه
  لعیا جنیدی معاون حقوقی رئیس جمهوری کشورمان در ادامه سفر به هلند در مقر سازمان همکاری قضایی اتحادیه اروپا با «لادیسلاو هامران» رئیس این سازمان دیدار و گفت وگو کرد.

 • 1397/3/30 چهارشنبه
  دکتر جنیدی در دیدار با خیرین مدرسه سازبه گزارش روابط عمومی معاونت حقوقی رئیس جمهور؛ لعیا جنیدی معاون حقوقی رئیس جمهور در دیدار رئیس سازمان نوسازی مدارس و اعضای هیئت مدیره خیرین مدرسه ساز با ایشان ضمن اشاره به اینکه مردم ایران از فرهنگ قوی و ابعاد وجودی بالایی برخوردار هستند که می توانند از دارایی و امکاناتشان برای ترویج علم و اخلاق صرف نظر کنند، عنوان کرد: از میان تمام کارهایی که انسان می تواند انجام دهد وقف و نیز اختصاص اموال به اهداف عمومی زیباترین کار از بعد مادی و معنوی محسوب می شود. جنیدی با بیان اینکه حدود چهل درصد مدارس کشور توسط خیرین ساخته شده است، تصریح کرد: در آستانه این هستیم که نیمی از پشتوانه مالی کار آموزش و دانش با مشارکت بسیاری از خیرین انجام شود که با این اقدام بار زیادی از دوش دولت برداشته می شود.

 • 1397/3/30 چهارشنبه
  معاون حقوقی رئیس جمهور گفت: اولویت دولت در حذف مقررات و مجوزهای زائد، پیشنهادهای بخش خصوصی است که در خط مقدم استفاده از این مجوزها قرار دارد. لعیا جنیدی در حاشیه نشست کمیته ماده 12 قانون کسب و کار در مصاحبه اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما با بیان اینکه به منظور تسهیل فعالیت بخش خصوصی و پیشرفت اقتصاد کشور، قوانین و مجوزهای زائد در کمیته ماده 12 شناسایی و پیشنهاد حذف آن داده می شود افزود: در حدی که شرایط اقتضا می کند دولت حذف این مقررات زائد را با اولویت پیشنهادهای بخش خصوصی در دستور کار دارد.

 • 1397/3/23 چهارشنبه
  سی و هشتمین جلسه شورای علمی معاونت حقوقی ریاست جمهوری با حضور معاون حقوقی رئیس جمهور، معاونان ، مدیران و استادان میهمان برای بحث و بررسی موضوعات دستور جلسه، در محل سالن جلسات این معاونت تشکیل گردید.

 • 1397/2/26 چهارشنبه
  دکتر جنیدی در دومین نشست اصلاح و توسعه نظام حقوقی کشور و تدوین سند آنمعاون حقوقی رئیس جمهور با اشاره به تعدد تعاریف در خصوص مفهوم توسعه در زمینه های مختلف از جمله توسعه حقوقی و اقتصادی، گفت: برخی ها توسعه اقتصادی را پیش درآمد توسعه در دیگر عرصه ها می دانند، اما امروز گفته می شود که توسعه حقوقی، نرم افزار توسعه اقتصادی و توسعه همه جانبه است.

 • 1397/2/26 چهارشنبه
  همایش ملی مالکیت ادبی، هنری و حقوق مرتبطلعیا جنیدی روز سه شنبه در هشتمین «همایش ملی مالکیت ادبی، هنری و حقوق مرتبط » با محوریت استراتژی ملی مالکیت ادبی و هنری که با حضور جمعی از استادان حقوق و اصحاب فرهنگ و هنر تشکیل شده بود،تصریح کرد: تا قرن 17،اقتصاد زمین محور بود، بعد از آن تبدیل به سرمایه ای شد و با توجه بیشتر به سرمایه فکری، حوزه مالکیت ادبی نیز به تدریج مورد اهمیت قرار گرفت.

 • 1397/2/24 دوشنبه
  دکتر لعیا جنیدی در پیام تبریکی به مناسبت قهرمانی تیم ملی فوتسال زنان ایران در مسابقات جام ملت‌های آسیا و تیم کاراته دختران ایران در مسابقات قهرمانی آسیا، ابراز امیدواری کرد،نسل جوان پویا و جویای نام زنان کشور، بتوانند با استمرار این تلاشها و توفیقات، چهره‌ای شایسته و مقتدر از بانوان متعهد این مرز و بوم به جهانیان عرضه نمایند.

 • 1397/2/24 دوشنبه
  معاون حقوقی رئیس جمهور :وحدتی که در بین وکلا در چارچوب نهادهای محلی و ملی وجود دارد درواقع نیاز کل کشور است، وحدتی که جهت گیری آن برای حفظ منافع و مصالح ملی و امنیت ملی است از این رو کانون های وکلا می توانند شریک خوبی برای دولت باشند.

 • 1397/2/22 شنبه
  معاون حقوقی رئیس جمهور:لعیا جنیدی معاون حقوقی رئیس جمهور گفت: اقدام ترامپ حتی تعهدات وی به موجب منشور سازمان ملل را تحت تاثیر قرار داده زیرا خروج از برجام اقدامی بر خلاف ترویج صلح و امنیت جهانی است و از این نظر مورد انتقاد است.


 • 1397/2/22 شنبه
  لعیا جنیدی معاون حقوقی رئیس جمهور گفت: اگر اروپا و دو عضو دیگر بتوانند منافع ایران را تامین کنند نبود آمریکا در برجام می‌تواند به نفع ایران باشد.

 • 1397/2/22 شنبه
  معاون حقوقی ذییس جمهور در همایش عدالت ترمیمی: نظریه عدالت ترمیمی می تواند نشان از عدول از انحصار دولت در ماموریت حل اختلاف و ضرورت واگذاری دست کم نسبی آن به مردم و مشارکت مردم در انجام این ماموریت حتی در حوزه عدالت کیفری باشد.

 • 1397/2/10 دوشنبه
  معاون حقوقی رییس جمهور، توضیحاتی درباره لایحه ایجاد نهاد ملی حقوق بشر و شهروندی ارائه داد.

 • 1397/2/8 شنبه
  معاون حقوقی رئیس جمهور :اشکالات به سادگی و از طریق تعامل کارشناسی قابل حل است و جنبه سیاسی دادن به موضوع با توجه به اینکه بسیاری از موارد احتمالاً در مرحله تایپ مجدد بوجود آمده، موجه نیست.

 • 1397/2/1 شنبه
  معاون حقوقی رییس جمهور: فیلمی در روز پنجشنبه 30 فروردین 1397 در شبکه های اجتماعی پخش شد که مربوط به برخورد تند ماموران گشت ارشاد با یک دختر جوان در یکی از پارکهای تهران بود. رفتار ماموران با توهین و برخورد فیزیکی همراه بود. پخش این فیلم موجب بروز واکنش های فراوانی از سوی مردم و مسئولان و نیز جریحه دار شدن احساسات عمومی شد. بررسی اصول قانون اساسی نشان می دهد که اقدام ماموران یادشده با اصول مختلف این قانون از جمله بند 14 اصل 3، اصل های 8، 20، 32، 37، 39 ، بند 4 اصل 156 و به ویژه نصوص اصول 22 و 36 مغایرت آشکار دارد.

 • 1397/1/29 چهارشنبه
  تشکیل شورای علمی معاونت حقوقی رئیس جمهور با حضور دکتر جنیدیسی و دومین جلسه شورای علمی معاونت حقوقی رئیس جمهورعصر دوشنبه با حضور خانم دکتر جنیدی معاون حقوقی رئیس جمهور ، استادان صاحب نظر، معاونین و مدیران کل معاونت حقوقی در سالن جلسات معاونت تشکیل و درباره موضوعات مهم و عمده بحث ، بررسی و تصمیم گیری شد.

 • 1397/1/22 چهارشنبه
  دکتر جنیدی در دیدار نوروزی مدیران و کارکنان معاونت حقوقی:معاون حقوقی رئیس جمهور با بیان اینکه سال 97، سالی جدی و پر کار خواهد بود، اظهار داشت که اجرای دقیق اولویتهای ابلاغی رئیس جمهور در صدر برنامه ها و اولویت های کاری این معاونت خواهد بود.

 • 1396/12/21 دوشنبه
  معاون حقوقی رییس جمهوری اسلامی ایران و سباستین پینیرا رییس جمهوری جدید شیلی بر گسترش روابط، مبارزه با افراط گرایی و تروریسم تاکید کردند.

 • 12345678910...>>>
  پایگاه اطلاع رسانی معاونت حقوقی رئیس جمهور
  آدرس: تهران-میدان پاستور- خیابان پاستور تلفن: 02164451