جمعه 23 آذر 1397   22:26:54

خبر اصلي

 • 1397/9/19 دوشنبه
  دکتر جنیدی معاون حقوقی رئیس جمهور:معاون حقوقی رئیس جمهور گفت: دادن هرگونه امتیاز اضافی حتی اگر قانونی هم باشد می تواند منجر به برهم خوردن رقابت شود، حتی اگر در مواردی بسیار اندک و استثنا باشد.

 • 1397/9/18 يكشنبه
  جنیدی در گفت‌وگو با ایلنا:معاون حقوقی رئیس‌جمهور درباره صحبت‌های وزیر امور خارجه درخصوص پولشویی گفت: بانک‌داری اسلامی و صحیح می‌گوید پول ناشی از جرم، رشوه، ارتشاء نباید وارد سیستم بانکی و تطهیر شود در اصل این حرف شکی نیست.

 • 1397/9/12 دوشنبه
  دکتر جنیدی در مراسم بزرگداشت قانون اساسی: تبدیل قدرت به اقتدار مهم‌ترین کارکرد حقوق اساسی است/ ایجاد ساختارها و هنجارها از مهم‌ترین کارکردها و شاخصه‌های موضوع قانون اساسی است/ قانون اساسی است که حدود صلاحیت هر نهاد و مجموعه‌ای از نُرم ها را بیان می‌کند/ بلوغ همگانی نیازمند مشارکت همگانی است.

 • 1397/9/12 دوشنبه
  یادداشت معاون حقوقی رئییس جمهور در روزنامه ایران 12آذر سالروز تاسیس قانون اساسی قانون اساسی و حاکمیت این قانون بر دستگاههای حکومتی یکی از ملزومات تحقق حکومت مردم سالارانه امروز است. قانون اساسی به عنوان میثاق ملی و قرارداد اجتماعی از یک سو، قدرت سیاسی را تنظیم و سازمان‌دهی کرده و در واقع، آن را محدود می‌کند و از سوی دیگر، حقوق و آزادی‌های مردم را تضمین می‌نماید

 • 1397/9/11 يكشنبه
  جنیدی در گفت‌وگو با فارس مطرح کردمعاون حقوقی رئیس جمهور گفت: باید جهت حضور مردم در مکان‌‌های تعیین شده وزارت کشور برای اعتراض و درخواست مطالبه فرهنگ سازی شود.

 • 1397/9/10 شنبه
  جنیدی در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران جوان مطرح کرد؛معاون حقوقی رئیس جمهور گفت: دولت تلاش می‌کند با هماهنگی سازمان‌های حقوقی‌اش مانع بلوکه شدن اموال ایران شود.

 • 1397/9/7 چهارشنبه
  دکتر جنیدی در نشست با روسای کانون های وکلای سراسر کشور: بهره گیری از نظریات و دیدگاه های وکلای دادگستری در پیشبرد اهداف معاونت حقوقی ریاست جمهوری کاربردی و راهگشا است/هدفگذاری تعیین ردیف بودجه برای وکلای معاضدتی و تسخیری در برنامه بودجه کل کشور / تاکید بر ساماندهی قراردادهای حق الوکاله با دولت، شرکت‌ها و مؤسسات دولتی و عمومی

 • 1397/9/1 پنجشنبه
  معاون حقوقی رئییس جمهور در حاشیه نشست هیات دولت در جمع خبرنگاران:دادگاه دادگستری بین المللی دستور موقت را صادر کرده و اکنون پیگیر اجرای دستور هستیم و مواردی که نقض می شود را به دادگاه دادگستری بین المللی اعلام می‌کنیم

 • 1397/9/1 پنجشنبه
  دکتر لعیا جنیدی در گفتگو با ایسنا:معاون حقوقی ریاست جمهوری با اشاره به این که در حال حاضر اطلاعات کافی درباره‌ی منشاء و مقصد عملیات پولی و بانکی در دسترس نیست، گفت: همین عامل موجب می‌شود پول حاصل از جرایم به ویزه جرایم سازمان یافته وارد سیستم بانکی کشور شود

 • 1397/9/1 پنجشنبه
  معاون حقوقی رئیس جمهور در گفتگو با ایرنا:هر یک از معاهدات مقابله با تامین مالی تروریسم (CFT) و کنوانسیون مبارزه با جرائم سازمان‌یافته فراملی (پالرمو) نزدیک به 190 کشور عضو دارند و در صورت تصویب پیوستن به این معاهدات اگر مجموع شرایط، اجازه استفاده از امتیازات و مزایا را ندهد، همیشه با صدور یک اعلامیه، امکان خروج وجود دارد


 • 1397/8/30 چهارشنبه
  بررسی لایحه جامع انتخابات با حضور دکتر جنیدی معاون حقوقی رئیس جمهور عصرچهارشنبه مورخ 30/8/1397 جلسه ای با حضور معاون حقوقی رئیس جمهور، نمایندگان خانه احزاب و وزارت کشوربمنظور بررسی پیشنهاد ایجاد نظام انتخاباتی ترکیبی( تناسبی - اکثریتی) تشکیل گردید.

 • 1397/8/29 سه شنبه
  معاون حقوقی رئیس جمهور:معاون حقوقی رئیس جمهور در همایش ملی حقوق نشر در محل پژوهشگاه فرهنگ و هنر ارتباطات حضور یافت و مبادرت به ایراد سخنرانی نمود. در این سخنرانی، معاون حقوقی رئیس جمهور ضمن تأکید بر تأثیر گسترده صنعت نشر بر تحولات جهان و ایران معاصر از نظر سیاسی، اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی و هنری تأثیر ویژه آن در حوزه نشر دانشگاه را مورد توجه قرار داد

 • 1397/8/21 دوشنبه
  دکتر جنیدی در نشست شورای هماهنگی امور حقوقی دستگاههای اجرایی:معاون حقوقی رئیس جمهور با تاکید بر لزوم رصد و تهیه گزارش دقیق از آثار بازگشت تحریم های یکجانبه و غیرقانونی آمریکا علیه ایران اظهار داشت: ثبت دقیق آثار بازگشت تحریم ها هم به یافتن راهکارهای مقابله با آنها کمک می کند و هم این رخدادها باید برای اطلاع آیندگان به طور دقیق ثبت شود تا بدانند در این مقطع تاریخی بر ملت ایران چه گذشته است.

 • 1397/8/19 شنبه
  معاون حقوقی رئیس جمهوری در گفت و گو با ایرنا:معاون حقوقی رئیس جمهوری گفت: لایحه اعطای تابعیت به فرزندان دارای مادر ایرانی و پدر خارجی، اصلاح و تکمیل نظام تابعیت خون است و بر این اساس، تابعیت از طریق مادر نیز برای فرزندان محقق می شود.

 • 1397/8/14 دوشنبه
  پنجاه و هفتمین جلسه شورای علمی معاونت حقوقی رئیس‌جمهور با حضور خانم دکتر لعیا جنیدی برگزار شد. در این جلسه مشکلات ناشی از اجرای «دستورالعمل و ضوابط اجرایی رفع تعهد ارزی صادرکنندگان و برگشت ارز حاصل از صادرات کالا به چرخه اقتصادی کشور»که از سوی بخش خصوصی مطرح شده بود مورد بررسی قرار گرفت و پیشنهادهای اعضا به بحث گذاشته شد.

 • 1397/8/9 چهارشنبه
  معاون حقوقی رئیس جمهوری:معاون حقوقی رئیس جمهوری گفت: اعمال و ادامه تحریم های آمریکا از چهارم نوامبر (13 آبان) خلاف دستور موقت صادر شده از دیوان بین المللی دادگستری است و اعلام آن از سوی آمریکا نقض دیگری از سوی آن دولت است.


 • 1397/7/22 يكشنبه
  معاون حقوقی رییس جمهور:لعیا جنیدی در گفت وگو با خبرنگار سیاسی ایلنا، درباره تصویب« لایحه الحاق دولت جمهوری اسلامی ایران به کنوانسیون بین المللی مقابله با تأمین مالی تروریسم» ( CFT ) که عده‌ای عنوان می‌کنند با تصویب این لایحه به کشور خیانت شده است، گفت: تمامی لوایح چهار گانه که CFT یکی از آن‌هاست همگی درباره یک بانک‌داری مرسوم بین‌المللی و استانداردهایی است که این بانکداری باید داشته باشد.

 • 1397/7/21 شنبه
  معاون حقوقی رییس جمهور:در پی اعلام خروج آمریکا از پیمان مودت پس از صدور رای دیوان بین‌المللی دادگستری درباره طرح شکایت ایران از ایالات‌ متحده آمریکا، معاون حقوقی رئیس جمهوری به ارائه توضیحاتی درباره موانع موجود در خروج آمریکا از این پیمان پرداخت.

 • 12345678910...>>>
  پایگاه اطلاع رسانی معاونت حقوقی رئیس جمهور
  آدرس: تهران-میدان پاستور- خیابان پاستور تلفن: 02164451