جمعه 3 اسفند 1397   22:59:02

خبر اصلي

اولویت دولت در حذف مجوزهای زائد
معاون حقوقی رئیس جمهور گفت: اولویت دولت در حذف مقررات و مجوزهای زائد، پیشنهادهای بخش خصوصی است که در خط مقدم استفاده از این مجوزها قرار دارد. لعیا جنیدی در حاشیه نشست کمیته ماده 12 قانون کسب و کار در مصاحبه اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما با بیان اینکه به منظور تسهیل فعالیت بخش خصوصی و پیشرفت اقتصاد کشور، قوانین و مجوزهای زائد در کمیته ماده 12 شناسایی و پیشنهاد حذف آن داده می شود افزود: در حدی که شرایط اقتضا می کند دولت حذف این مقررات زائد را با اولویت پیشنهادهای بخش خصوصی در دستور کار دارد.

اولویت دولت در حذف مجوزهای زائد
معاون حقوقی رئیس جمهور گفت: اولویت دولت در حذف مقررات و مجوزهای زائد، پیشنهادهای بخش خصوصی است که در خط مقدم استفاده از این مجوزها قرار دارد.
لعیا جنیدی در حاشیه نشست کمیته ماده 12 قانون کسب و کار در مصاحبه اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما با بیان اینکه به منظور تسهیل فعالیت بخش خصوصی و پیشرفت اقتصاد کشور، قوانین و مجوزهای زائد در کمیته ماده 12 شناسایی و پیشنهاد حذف آن داده می شود افزود: در حدی که شرایط اقتضا می کند دولت حذف این مقررات زائد را با اولویت پیشنهادهای بخش خصوصی در دستور کار دارد.
وی اضافه کرد: درباره اظهارنامه هایی که تا پنج سال بعد از قطعی شدن ممکن بود ادعاهایی مطرح شود بازه زمانی را کوتاه کردیم تا امنیت حرفه ای برای فعالان اقتصادی تامین شود همچنین درباره جرائم مالیاتی که تصور می شد شامل مرور زمان نمی شود گروه های جرائم را بر آن منطبق و بر اساس آن راهکارهایی را ارائه کردیم.
جنیدی گفت: امروز هم در نشست کمیته ماده 12 اصلاح بخشنامه معافیت های مالیاتی مربوط به خوش حسابی را در دستور کار قرار دادیم تا دامنه شمول آن بر اساس مدت و یا کارت بازرگانی گسترده تر شود.
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، وی با بیان اینکه معاونت حقوقی و همچنین کمیته مقررات زدایی وزارت اقتصاد برای حذف مقررات و مجوزهای زائد همکاری می کنند افزود: البته بخش خصوصی که در عمل فعال است و در مواجه با این مقررات مزاحم و مجوزهای غیر لازم قرار دارد پیشنهادهای خود را در شورای گفتگو و یا کمیته ماده 12 مطرح می کند تا حذف و یا تعدیل آن انجام شود./


 
پایگاه اطلاع رسانی معاونت حقوقی رئیس جمهور
آدرس: تهران-میدان پاستور- خیابان پاستور تلفن: 02164451