جمعه 3 اسفند 1397   21:35:14

خبر اصلي

جنیدی با رئیس سازمان همکاری قضایی اتحادیه اروپا دیدار کرد
لعیا جنیدی معاون حقوقی رئیس جمهوری کشورمان در ادامه سفر به هلند در مقر سازمان همکاری قضایی اتحادیه اروپا با «لادیسلاو هامران» رئیس این سازمان دیدار و گفت وگو کرد.

جنیدی با رئیس سازمان همکاری قضایی اتحادیه اروپا دیدار کرد
تهران- ایرنا- لعیا جنیدی معاون حقوقی رئیس جمهوری کشورمان در ادامه سفر به هلند در مقر سازمان همکاری قضایی اتحادیه اروپا با «لادیسلاو هامران» رئیس این سازمان دیدار و گفت وگو کرد.
 
به گزارش عصر شنبه ایرنا به نقل از سفارت ایران در لاهه، جنیدی در این ملاقات آخرین پیشرفت های کشورمان در زمینه مقابله با جرائم سازمان یافته را تشریح و اعلام آمادگی کرد نهادهای حقوقی ایران در این زمینه و سایر حوزه های حقوقی بین المللی با سازمان یاد شده همکاری خود را گسترش دهند.
در این ملاقات هامران و مسئولین بخش های مختلف سازمان همکاری قضایی اتحادیه اروپا با تشریح فعالیت های مختلف سازمان، برخی برنامه های آتی این سازمان که امکان مشارکت متخصصان و کارشناسان ایرانی در آن وجود دارد را تشریح کردند.
همچنین در این نشست طرفین پیشنهادهایی در جهت تدوین و امضای برخی موافقتنامه های همکاری، نشست ها و برنامه های آموزشی و تبادل سفرهای حقوقی قضایی متقابل مطرح کردند و مقرر شد در این ارتباط به دیگر مراجع حقوقی و قضائی داخل کشور نیز اطلاع رسانی و هماهنگی های لازم صورت گیرد.
سازمان همکاری قضایی اتحادیه اروپا که از نهادهای مهم اروپایی در زمینه مقابله با جرائم سازمان یافته و فساد و نیز همکاری های تخصصی قضایی فرامرزی است با کشورهای غیر اروپایی نیز در حوزه های یادشده همکاری دارد.


 
پایگاه اطلاع رسانی معاونت حقوقی رئیس جمهور
آدرس: تهران-میدان پاستور- خیابان پاستور تلفن: 02164451