.

معاون حقوقی رئیس‌جمهوری:

مغایرت‌های احتمالی قانونی شیوه‌نامه انضباطی دانشجویان اصلاح می‌شود

.
.


معاون حقوقی رئیس‌جمهوری: مغایرت‌های احتمالی قانونی شیوه‌نامه انضباطی دانشجویان اصلاح می‌شود

معاون حقوقی رئیس‌جمهوری گفت: اصل وجود یک نظام انضباطی و انتظامی صحیح است ولی اگر مسائلی در آن وجود داشته باشد که با قانون اساسی یا قوانین مرتبط و منشوری که رئیس جمهوری پیگیر اجرای آن است، مغایر باشد، باید اصلاح شود.

به گزارش روابط عمومی معاونت حقوقی رئیس جمهور به نقل از ایرنا، لعیا جنیدی روز چهارشنبه در حاشیه نشست هیات دولت در پاسخ به خبرنگاران درباره تصویب شیوه نامه انضباطی دانشجویان گفت: ما برای تصویب این شیوه نامه با تشکل های دانشجویی صحبت کرده و نظر وزرا را می گیریم و اگر موردی وجود داشته باشد که مغایر با قانون اساسی یا سایر قوانین باشد یا با منشوری که رئیس جمهوری ابلاغ کردند، مغایرتی داشته باشد،ضرورت اصلاح آن را اعلام می کنیم.

وی افزود: شیوه نامه قبلی را بررسی می کنیم. چون شیوه نامه انضباطی در همه کارها وجود دارد. مثلا من عضو هیات علمی دانشگاه تهران هستم و یک مجموعه قانون و مقررات انتظامی در دانشگاه وجود دارد که ما باید این قوانین و دستورالعمل ها را رعایت کنیم. ب برای کسی که کارمند است قانون تخلفات اداری وجود دارد که آنها هم باید آیین نامه ها و دستورالعمل های اداری را رعایت کنند.

معاون رئیس جمهوری اضافه کرد: کسی که در صنفی قرار دارد مانند وکیل دارای مقررات انضباطی و انتظامی است و مثلا اگر شما هنگام یک کار تحقیقی که باید به استاد تحویل دهید، اگر کار فرد دیگر را کپی کنید، در واقع از لحاظ انضباطی تخلف کرده اید و باید رسیدگی شود.

وی افزود: ما نمی خواهیم محیط دانشگاهی و اصالت کار علمی و فعالیت های ما که اعتبار دانشگاه و دانشجو است از بین برود و باید یک نظام انضباطی وجود داشته باشد تا این اعتبارها از بین نرود. ولی این مقررات مهم نباید خلاف قانون اساسی یا دیگر قوانین مرتبط باشد.

جنیدی افزود: ما از تشکل های دانشجویی دعوت می کنیم و با وزرا نیز در میان گذاشتم و گفتم که ملاحظاتی وجود دارد که وزرا نیز با رویی گشاده قبول کردند تبادل آراء وافکار در خصوص موضوع داشته باشیم، مقررات انضباطی دانشجویی اعم از مسائل آموزشی و پژوهشی و نیز مسائل حوزه فضای مجازی بررسی و عندالاقتضاء اصلاح شود.

.