يكشنبه 11 خرداد 1399   21:59:55
خبر اصلي

معاون حقوقی رئیس‌جمهور:
اولین جلسه هیات پیگیری حوادث آبان‌ماه این هفته برگزار می‌شود

معاون حقوقی رئیس‌جمهور:
اولین جلسه هیات پیگیری حوادث آبان‌ماه این هفته برگزار می‌شود/ وضعیت خسارت دیدگان و نحوه جبران خسارت را بررسی می‌کنیم
معاون حقوقی رئیس‌جمهور روز چهارشنبه مورخ 13/9/1398 با اشاره به حوادث آبان‌ماه گفت: در پیگیری‌های خود از کارشناسان مختلف اظهارنظر کارشناسی می‌خواهیم و خسارت دیدگان و نحوه جبران خسارت را هم مورد بررسی، قرار می‌دهیم.
 
«لعیا جنیدی»، معاون حقوقی رئیس‌جمهور، در گفت‌ وگو با خبرنگار سیاسی برنا، درباره «مسئولیت رئیس‌جمهور به معاونت حقوقی و دستور پیگیری حوادث آبان‌ماه با ارائه گزارش» گفت: حدود دو هفته گذشته پیشنهاد پیگیری این موضوع را معاونت حقوقی به صورت مکتوب به دفتر رئیس‌جمهور داده است. ولی نظر رئیس‌جمهور بر این بود که چون وزارت کشور از طریق یکی از معاونین خود شروع به بررسی این موضوع کرده، منتظر بمانیم تا اول گزارش وزارت کشور تهیه و ارائه شود و پس از دریافت گزارش اولیه وزارت کشور، هیاتی که رئیس‌جمهور تعیین کرده است، تشکیل جلسه دهد.
او ادامه داد: اولین جلسه این هیات در هفته جاری تشکیل و ابعاد حقوقی، اجتماعی و اقتصادی  آن  بررسی می‌شود ولی جنبه‌های امنیتی و انتظامی آن به معاونت حقوقی ارتباطی ندارد و باید بخش‌های مربوطه پیگیر آن باشند. در پیگیری‌های خود از کارشناسان مختلف اظهارنظر می‌خواهیم و خسارت دیدگان و نحوه جبران خسارت را هم مورد بررسی، قرار می‌دهیم.
معاون حقوقی رئیس‌جمهور اظهار کرد: وزارت کشور از همان ابتدا پیگیر این موضوع بود، گزارشی که در دست وزارت کشور است مراحل پایانی خود را طی می‌کند. در این هفته هیات تعیین شده از جانب رئیس جمهور حتما اولین جلسه را برگزار می‌کند.
جنیدی گفت: به دلیل اینکه افرادی هم اعتراضات مدنی داشته‌اند از همان ابتدا معاونت حقوقی به صورت جداگانه موضوع خسارت‌ها را پیگیری و گزارشی را  برای انواع خسارت‌ها و کارهایی که می‌توان انجام داد، تهیه کرده است. این گزارش ها داخلی و حقوقی است و مسائل مربوط به آسیب‌ها را در برمی‌گیرد. ان‌شاءالله چارچوب های آن مشخص شود، گزارش را به هیاتی که رئیس‌جمهور تعیین کرده، می‌بریم. در صورتی که  هیات تائید کند، چارچوب را تهیه و به عموم اعلام می‌کنیم.
 
پایگاه اطلاع رسانی معاونت حقوقی رئیس جمهور
آدرس: تهران-میدان پاستور- خیابان پاستور تلفن: 02164451