سه شنبه 28 خرداد 1398   18:11:03
خبر اصلي

واکنش جنیدی در خصوص اتهام فریبکاری به ایران در لاهه/ اطلاعات اجمالی از روند دادگاه لاهه داریم

در گفتگو با برنا مطرح شد؛
واکنش جنیدی در خصوص اتهام فریبکاری به ایران در لاهه/ اطلاعات اجمالی از روند دادگاه لاهه داریم
معاون حقوقی رییس جمهور درباره روند دادگاه لاهه گفت: اطلاعات اجمالی داریم اما دلایل از جانب ایران خوب مطرح شده است.
«لعیا جنیدی»، معاون حقوقی رییس جمهور، در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی برنا در خصوص «ثبت نام نکردن 30 تن از پذیرفته شدگان آزمون ارشد و دکتری توسط مسئولین امنیتی» گفت: لایحه برخورداری همگان از حقّ تحصیل در دوره‌های آموزش عالی و حل مسئله دانشجویان ستاره‌دار در هیأت محترم وزیران طرح و با اعمال تغییرات جزیی که در عمل آنچنان هم مهم نیست، به تصویب رسید. این لایحه را به این منظور ارائه دادیم تا به سادگی این اتفاق رخ ندهد و در حدود یک‌سال روی آن کار کردیم.
او ادامه داد: معاونت حقوقی در این خصوص، لایحه مطلقی داد که هیچ قید و محدودیتی وجود نداشته باشد.  پیش نویس لایحه در هیات وزیران مطرح و چند استثنای کوچک در نظر گرفته شد که آن هم در فرض محکومیت قطعی کیفری بود و اینکه مطلق تحصیل باید بدون مانع باشد. 
معاون حقوقی رئیس‌جمهور در خصوص دادگاه لاهه گفت: اطلاعات اجمالی داریم اما دلایل از جانب ایران خوب مطرح شده است.
جنیدی در ادامه در این خصوص که از سوی آمریکا «ایران در دادگاه لاهه متهم به فریبکاری شده است» گفت: موضوع جزایی نبود که ایران متهم به فریبکاری شود اما همیشه خوانده اتهام هایی را می زند و دیدگاهش را می گوید. ممکن است جایی بگوید سوء‌استفاده شده است اما یک حقوقدان بی طرف وقتی نگاه می کند و می‌بیند، یکی از طرفین از توافق بین المللی خارج و در نتیجه آن زیان گسترده ای برای مردم ایجاد شده و دولت هم به نمایندگی از مرم شکایت کرده است. نباید ارزیابی‌هایمان را بر این اساس بگذاریم که خوانده چه می‌گوید شاید می خواهد از خودش دفاع کند و اغراق آمیز جلو رود. 


 
پایگاه اطلاع رسانی معاونت حقوقی رئیس جمهور
آدرس: تهران-میدان پاستور- خیابان پاستور تلفن: 02164451