جمعه 23 آذر 1397   22:42:10

خبر اصلي

گسترش روابط ایران و شیلی محور گفت وگوهای جنیدی و پینیرا
معاون حقوقی رییس جمهوری اسلامی ایران و سباستین پینیرا رییس جمهوری جدید شیلی بر گسترش روابط، مبارزه با افراط گرایی و تروریسم تاکید کردند.

گسترش روابط ایران و شیلی محور گفت وگوهای جنیدی و پینیرا
تهران - ایرنا - معاون حقوقی رییس جمهوری اسلامی ایران و سباستین پینیرا رییس جمهوری جدید شیلی بر گسترش روابط، مبارزه با افراط گرایی و تروریسم تاکید کردند.
 
به گزارش روز یکشنبه ایرنا از سفارت جمهوری اسلامی ایران در شیلی، لعیا جنیدی که برای شرکت در مراسم تحلیف ریاست جمهوری شیلی در رأس هیأتی به نمایندگی از دولت جمهوری اسلامی ایران به سانتیاگو سفر کرده است، با سباستین پینیرا رییس جمهوری جدید شیلی ملاقات کرد.
در این دیدار پینیرا ضمن خوشامدگویی به نماینده کشورمان، از گسترش روابط دو کشور استقبال کرد و خواستار افزایش همکاری های دو کشور شد.
وی همچنین با تمجید از عظمت تاریخ و فرهنگ باستانی ایران ابراز امیدواری کرد که نمایشگاه تاریخ و تمدن ایران سال آینده در سانتیاگو برگزار گردد.
لعیا جنیدی نیز در این دیدار با ابلاغ سلام و درودهای دکتر روحانی رییس جمهوری کشورمان به رییس جمهوری جدید شیلی، ضمن اشاره به توسعه روابط دو کشور طی سال های اخیر ، خواستار تداوم این روند در طول دوره چهارساله آتی ریاست جمهوری پینیرا شد.
وی در ادامه ضمن ارائه توضیحاتی درخصوص اهتمام جمهوری اسلامی ایران پس از پیروزی انقلاب به ارتقا و گسترش مردمسالاری، حقوق شهروندی و جایگاه زنان، از تلاش های کشورمان برای مبارزه با افراطی گرایی و تروریسم در منطقه خاورمیانه و برقراری دوباره امنیت در سال های اخیر مطالبی را ارائه کرد.
معاون حقوقی رییس جمهوری کشورمان در پایان خواستار افزایش همکاری های دو کشور در زمینه های مختلف ازجمله سازمان های بین المللی شد.


 
پایگاه اطلاع رسانی معاونت حقوقی رئیس جمهور
آدرس: تهران-میدان پاستور- خیابان پاستور تلفن: 02164451