سه شنبه 28 خرداد 1398   17:27:44
خبر اصلي

معاون حقوقی رییس جمهوری
کمیته بررسی وضعیت بازنشستگان تشکیل شد

معاون حقوقی رییس جمهوری: کمیته بررسی وضعیت بازنشستگان تشکیل شد
تهران - ایرنا - معاون حقوقی رییس‌جمهوری گفت: کمیته ای تخصصی جهت بررسی ابهامات و پاسخ به سوالات درمورد اجرای قانون ممنوعیت بکارگیری بازنشستگان در این معاونت تشکیل شد.
«لعیا جنیدی» روز یکشنبه در گفت وگو با خبرنگار سیاسی ایرنا افزود: یکی از موضوعات مطرح شده در جلسه روز گذشته شورای علمی معاونت حقوقی ریاست جمهوری بررسی قانون ممنوعیت بکارگیری بازنشستگان و همچنین موضوع شهردار تهران و شهرداران بود.
وی یادآور شد: در این جلسه پس از طرح نظرات مخالفان و موافقان فهرستی از سوالات و ابهامات تهیه شد، یکی از این سوال ها این بود که اعمال قانون درمورد استاندارها و وضعیت بازخریدی ها چگونه خواهد بود .
معاون حقوقی رییس جمهوری تصریح کرد: با توجه به فهرستی از سوالاتی که در این خصوص وجود دارد و از طرف دیگر چون در قانون ابلاغی مختصر ابهاماتی نیز وجود داشت به همین دلیل این کمیته برای بررسی موضوعات تشکیل شد.
وی افزود: در این کمیته وضعیت افرادی که بازنشسته بوده و به کار بازگشته اند و مسایل و موضوعات مشابه مورد بررسی قرار می گیرد و به استعلامات و ابهامات پاسخ داده می شود .
معاون حقوقی رییس جمهوری خاطرنشان کرد: بررسی های این کمیته تا زمانی که قانون برای اجرای ممنوعیت بکارگیری بازنشستگان در نظر گرفته، پایان می یابد و کمیته بررسی وضعیت بازنشستگان به سوالات پاسخ می دهد.
رییس جمهوری 27 شهریور 97 در اجرای اصل یکصد و بیست و سوم قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران، «قانون اصلاح قانون ممنوعیت بکارگیری بازنشستگان» را جهت اجرا به سازمان اداری و استخدامی کشور ابلاغ کرد.
متن قانون اصلاح قانون ممنوعیت بکارگیری بازنشستگان به شرح زیر است:
ماده واحده - تبصره (1) ماده واحده قانون ممنوعیت بکارگیری بازنشستگان مصوب 1395/2/20 به شرح ذیل اصلاح می شود:
تبصره 1- بکارگیری بازنشستگان، در سمت های مذکور در بندهای (الف)، (ب) و(ج) ماده (71) قانون مدیریت خدمات کشوری مصوب 1386/7/8 و همچنین بکارگیری بازنشستگان در نیروهای مسلح با مجوز فرمانده معظم کل قوا مجاز است.
بکارگیری بازنشستگان وزارت اطلاعات تا سقف یک درصد (1٪) از مجموع نیروهای شاغل رسمی این وزارتخانه در هر رده مدیریتی صرفا در وزارتخانه مذکور مجاز است.
جانبازان بالای 50 درصد (50٪)، آزادگان بالای سه سال اسارت و فرزندان شهدا از شمول این قانون مستثنی هستند.
این قانون فوق مشتمل بر ماده واحده در جلسه علنی روز سه شنبه مورخ ششم شهریور 1397 مجلس شورای اسلامی تصویب شد و در تاریخ 21 شهریور به تأیید شورای نگهبان رسید.
 
پایگاه اطلاع رسانی معاونت حقوقی رئیس جمهور
آدرس: تهران-میدان پاستور- خیابان پاستور تلفن: 02164451