جمعه 22 آذر 1398   16:47:41
خبر اصلي

در آستانه پایان ضرب الاجل فیفا برای ایران مطرح شد؛
جنیدی: دولت موافق حضور زنان در ورزشگاه‌ها است/ برای این کار منع قانونی وجود ندارد

در آستانه پایان ضرب الاجل فیفا برای ایران مطرح شد؛
جنیدی: دولت موافق حضور زنان در ورزشگاه‌ها است/ برای این کار منع قانونی وجود ندارد/ هیچ حقوق‌دانی نمی‌تواند این حکم را انکار کند
معاون حقوقی رئیس جمهور بیان کرد: دولت موافق حضور زنان در ورزشگاه‌ها است و این مسئله هیچ منع قانونی ندارد.
لعیا جنیدی در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی ایلنا، درباره اینکه گفته‌ می‌شود شرط حضور زنان در ورزشگاه‌ها بستگی به نظر دولت دارد این موضوع تا چه حد در کابینه پیگیری شده است، گفت: دولت موافق ورود خانم‌ها به وزرشگاه‌هاست و می‌دانم وزرات وزش و جوانان هم پیگیر این موضوع بوده است.
معاونت حقوقی نهاد ریاست جمهوری تاکید کرد: برای ورود خانم‌ها به ورزشگاهها باید یک هماهنگی بین قوا هم به وجود بیاید.
وی در خصوص این‌که عنوان می‌شود آیا خانم‌های علاقه‌مند به حضور در وزرشگاه‌ها می‌توانند از طریق معاونت حقوقی ریاست جمهوری این موضوع را پیگیری کنند، گفت: دستگاه‌ اجرایی ذی ربطش وزارت ورزش و جوانان است اما اگر آن‌ها کمکی را  لازم بدانند حتما معاونت حقوقی پیگیری خواهد کرد.
جنیدی درباره نظر قانون در خضوص ورود زنان به ورزشگاه‌ها عنوان کرد: کاری به بیرون (خارج از کشور)که چه اتفاقی افتاده است ندارم، از نظر من چیزی که به موجب صریح قانون منع نشده باشد اصل بر جواز آن است و این یک حکم حقوقی است.
وی خاطرنشان کرد: هیچ حقوق‌دانی نمی‌تواند این حکم را انکار زیرا این حکم روشن است. 
معاونت حقوقی ریاست جمهوری بیان کرد: الزامی کردن عدم ورود زنان به وزرشگاه نیازمند منع صریح است و هنگامی که این منع در قانون وجود ندارد، اصل بر جواز است و من منعی برای ورود زنان به ورزشگاه ندیده‌ام.
 
پایگاه اطلاع رسانی معاونت حقوقی رئیس جمهور
آدرس: تهران-میدان پاستور- خیابان پاستور تلفن: 02164451