.

ملاقات معاون حقوقی رئیس‌جمهور با سفیر استرالیا در ایران:

تهران از گسترش روابط با کانبرا استقبال می کند

.
.


ملاقات معاون حقوقی رئیس‌جمهور با سفیر استرالیا در ایران:
تهران از گسترش روابط با کانبرا استقبال می کند/ تاکید بر نقش فعال و پررنگ زنان ایرانی در عرصه های مختلف داخلی و بین المللی
معاون حقوقی رئیس جمهور با بیان اینکه همواره روابط خوبی بین جمهوری اسلامی ایران و استرالیا برقرار بوده، پیش از نیم قرن از این روابط حسنه رسمی می‌گذرد، تصریح کرد: تهران از گسترش روابط با کانبرا استقبال می‌کند.
در این جلسه حقوق زنان در نظام‌های حقوق عرفی (کامن‌لا)، حقوق نوشته (حقوق رومی – ژرمنی)، حقوق اسلام و حقوق موضوعه ایران مورد بحث قرار گرفت. معاون حقوقی رئیس‌جمهور تحولات نظام حقوقی ایران در زمینه حقوق زنان و پیشرفت‌های حاصله و نیز زمینه‌های بالقوه‌ای که برای بهبود وضعیت وجود دارد را نیز تبیین نمود.
همچنین پیرو سوال سفیر استرالیا، لوایح چهارگانه ناظر به شفافیت مالی مربوط به اصلاح قوانین مقابله با پولشویی و تأمین مالی تروریسم که نهایی شده و معاهدات مربوط به دو موضوع فوق و مشکلات پیش روی تکمیل فرایند تصویب و الحاق به این دو معاهده تشریح گردید. آئین نامه اجرایی قانون مقابله با پولشویی و ابعاد مختلف آن هم به سفیر کشور استرالیا توضیح داده شد تا در جریان مذاکرات هفته جاری در گروه اقدام مالی همکاری لازم را بنمایند.
خانم «لیندال جین سکز» سفیر جدید استرالیا نیز در این دیدار با اشاره به میهمان نوازی و محبت دولت و ملت ایران، تاکید کرد: نقاط مشترک برای توسعه و تعمیق روابط بین دو کشور وجود دارد. ایشان از گسترش روابط استقبال کرد و در عین حال، خواستار کمک معاونت حقوقی رئیس‌جمهور در برخی مسائل انسانی مربوط به کشورش شد.
.