پنجشنبه 31 مرداد 1398   16:28:41
خبر اصلي

معاون حقوقی رئیس جمهور:
بیش از 140 مورد قانون که احتمال ملاحظات شرعی و قانونی داشتند توسط مجمع تصویب شده است/ نقش مجمع را نادیده نگیریم

معاون حقوقی رئیس جمهور:
بیش از 140 مورد قانون که احتمال ملاحظات شرعی و قانونی داشتند توسط مجمع تصویب شده است/ نقش مجمع را نادیده نگیریم
معاون حقوقی رئیس جمهور گفت: نزدیک به 140 مورد قانون که احتمال ملاحظات شرعی و قانونی داشتند توسط مجمع تصویب شده است.
«لعیا جنیدی»، معاون حقوقی رییس جمهور، در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی برنا درباره اختلافات موجود میان مجلس و مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: مقداری اختلاف دیدگاه بین مجمع و مجلس وجود دارد که بخشی از آن مربوط به بروز مسائل جدید است. بایستی تلاش کنیم در چارچوب قانون اساسی صلاحیت‌ها را به رسمیت بشناسیم و عمل کنیم. در چارچوب قانون اساسی قانون‌گذاری متعلق به مجلس است و تردیدی در آن نیست. همه آنچه که می‌تواند شبه‌ای در این خصوص ایجاد کند همه باید از آن احتراز کنند زیرا نباید صلاحیت‌ها را زیر سوال ببریم.
او ادامه داد: در عین حال مجمع طی این سال‌ها با وجود اختلافات مجلس و شورای نگهبان کارکردی ارزشمند داشته است که عمدتا هم مربوط به این بوده که مقتضای قوانین با مقتضیات روز انطباق داشته باشد. مجمع نقش بسیار خوبی در این خصوص ایفا کرده است.
جنیدی گفت: نزدیک به 140 مورد قانون است که ده سال از آن عمر می‌گذرد آن هم قوانینی که ممکن بود، ملاحضات شرعی و قانون اساسی روی آن باشد و شورای نگهبان نظرش مساعد نبوده، بنابراین مجمع به دلیل نیازهای اجتماعی و مقتضیات زمانی و مکانی جامعه امروز آنها را تصویب کرده و اجازه داده جامعه از مزایای این قوانین استفاده کند.
معاون رئیس جمهور در پایان تاکید کرد: نقش مجمع را در تائید قوانین، نادیده نگیریم.
برنا
 
پایگاه اطلاع رسانی معاونت حقوقی رئیس جمهور
آدرس: تهران-میدان پاستور- خیابان پاستور تلفن: 02164451