جمعه 3 اسفند 1397   22:31:59

خبر اصلي

دکتر جنیدی: ایران تا زمانی که منافعش تامین شود در برجام می‌ماند
لعیا جنیدی معاون حقوقی رئیس جمهور گفت: اگر اروپا و دو عضو دیگر بتوانند منافع ایران را تامین کنند نبود آمریکا در برجام می‌تواند به نفع ایران باشد.

جنیدی: ایران تا زمانی که منافعش تامین شود در برجام می‌ماند
لعیا جنیدی معاون حقوقی رئیس جمهور گفت: اگر اروپا و دو عضو دیگر بتوانند منافع ایران را تامین کنند نبود آمریکا در برجام می‌تواند به نفع ایران باشد.
لعیا جنیدی در گفت و گو با ایسنا، در پی خروج آمریکا از برجام اظهار کرد: این برخورد ایالات متحده از زمان روی کار آمدن رئیس جمهور جدید آمریکا آغاز شد و درواقع رئیس جمهور جدید مکرراً با سخنرانی‌ها و مصاحبه های قبلی خود این توافق بین‌المللی را نقض‌کرد. اعلام خروج از برجام در واقع اعلام رسمی نقض بود که به کرات اتفاق افتاده بود.
وی ادامه داد: مهم این است که اتحادیه اروپا بتواند واقعا منافع ایران را به طور کامل تامین کند.
معاون حقوقی رئیس جمهور گفت: اگر اتحادیه اروپا و دو عضو دیگر بتوانند منافع ایران در برجام را تامین کنند ، نبود آمریکا می تواند برای ما بهتر هم باشد.
وی خاطرنشان کرد: تا جایی که می‌دانیم و رئیس جمهور در سخنرانی زنده خود نیز به آن اشاره کردند و پیش از این هم در هیئت دولت اعلام شده بود، ایران تا زمانی در برجام می ماند که منافعش تامین شود، چه با آمریکا و چه بدون آمریکا.
وی افزود: زمانی هم که منافع ما تامین نشود در برجام نخواهیم ماند، موضع عقلانی این است که بر اساس منافع مردم ایران در باره برجام تصمیم بگیریم.
 
پایگاه اطلاع رسانی معاونت حقوقی رئیس جمهور
آدرس: تهران-میدان پاستور- خیابان پاستور تلفن: 02164451