چهارشنبه 1 خرداد 1398   16:05:47
خبر اصلي

در نشست کمیسیون مشترک برجام؛
ظریف وضعیت برجام را تشریح کرد
محمد جواد ظریف وزیرامور خارجه ایران روز جمعه در نشست وزرای خارجه کمیسیون مشترک برجام در خصوص وضعیت این توافق پس از خروج غیر قانونی آمریکا سخن گفت.

در نشست کمیسیون مشترک برجام؛
ظریف وضعیت برجام را تشریح کرد
وین - ایرنا - محمد جواد ظریف وزیرامور خارجه ایران روز جمعه در نشست وزرای خارجه کمیسیون مشترک برجام در خصوص وضعیت این توافق پس از خروج غیر قانونی آمریکا سخن گفت.
 
به گزارش خبرنگار اعزامی ایرنا، نشست کمیسیون مشترک به ریاست فدریکاموگرینی مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در هتل کوبورگ وین از یک ساعت پیش آغاز شده است.
بررسی بسته پیشنهادی اروپا باهدف تامین منافع اقتصادی، تجاری و مالی ایران از ادامه اجرای برجام بدون آمریکا محور اصلی این نشست بشمار می رود.
صبح امروز وزیر امور خارجه ایران با مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا، وزیر خارجه چین و روسیه دیدارهای دوجانبه داشته‌است.
هم زمان دیدارهای جداگانه‌ دیگری میان وزرای خارجه روسیه با چین و هرکدام جداگانه با مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا برگزار شد.
هایکو ماس وزیر خارجه آلمان پیش از نشست یادشده در جمع خبرنگاران گفت : هدف از نشست امروز تضمین آینده برجام است و اینکه ایران از منافع اقتصادی آن بهره مند خواهد شد.
دونالد ترامپ رئیس‌جمهوری آمریکا 18 اردیبهشت‌ماه گذشته به بهانه عدم پایبندی ایران به برجام و ادعای حمایت تهران از تروریسم، کشورش را از توافق هسته‌ای ایران با 1+5 خارج کرد و یادآور شد که تحریم‌ها را بازخواهد گرداند.
انتظار می‌رود که در پایان نشست امروز تصویر روشن‌تری از آینده برجام و تعهد طرف‌های باقی‌مانده در این توافق مشخص شود.
در حال خاضر خبرنگاران منتظر برگزاری نشست خبری پایانی اجلاس هستند.


 
پایگاه اطلاع رسانی معاونت حقوقی رئیس جمهور
آدرس: تهران-میدان پاستور- خیابان پاستور تلفن: 02164451