.

دکتر جنیدی در دیدار با برخی از سفرای کشور های اروپایی و آسیایی:

ایران به دنبال شفافیت و علاقمند به تحقق آن است

.
.


دکتر جنیدی در دیدار با برخی از سفرای کشور های اروپایی و آسیایی:
ایران به دنبال شفافیت و علاقمند به تحقق آن است
 دولت لوایح درحال بررسی در مجمع را پیگیری نموده است
دکترجنیدی معاون حقوقی رئیس جمهور در دیدار با سفرا و نمایندگان سفارتخانه های برخی از کشورهای اروپایی و آسیایی، که با حضور دکتر دژپسند  در ساختمان وزارت امور اقتصادی و دارایی برگزار شد؛ با تشریح اقدامات انجام شده جهت مقابله با پولشویی و تأمین مالی تروریسم به تصویب قوانین مبارزه با پولشویی و تأمین مالی تروریسم و نیز تصویب قوانین اصلاحی این دو قانون جهت انطباق بیشتر با ضوابط مربوط، همچنین تصویب آیین‌نامه تفصیلی اجرایی برای مقابله با پولشویی اشاره کرد و اظهار داشت: علت جدیت و اهتمام ایران این است که ایران خود قربانی تروریسم و جرائم سازمان یافته از این دست است.
معاون حقوقی رئیس جمهور همچنین ضمن تبیین پیشنهاد الحاق به دو معاهده مبارزه با جرائم سازمان یافته فراملی (پالرمو) و تأمین مالی تروریسم(سی.اف.تی) از سوی دولت و تصویب آن توسط مجلس و نیز پیگیری نهایی شدن این تصویب در مجمع تشخیص مصلحت نظام اظهار داشت: یکی از ملاحظات مطرح شده در مجمع اثر منفی اقدامات غیر قانونی آمریکا بر موضوع است.
دکتر جنیدی  افزود: ایران به دنبال شفافیت و علاقمند به تحقق آن است. لذا نه تنها دولت لوایح چهارگانه فوق درخصوص شفافیت مالی را که دو مورد آن نهایی شده و دو مورد دیگر در حال بررسی در مجمع تشخیص مصلحت نظام است را پیگیری نموده، بلکه علاوه بر آن‌ها لایحه جامع شفافیت و لایحه مدیریت تعارض منافع در خدمات عمومی را نیز ارائه داده که در واقع انتظار سطح بسیار بالاتری از شفافیت در همة حوزه‌های اقتصادی، اجتماعی، سیاسی، فرهنگی و .... است.
.