چهارشنبه 1 خرداد 1398   15:24:15
خبر اصلي

چهل و دومین جلسه شورای علمی معاونت حقوقی رئیس جمهور برگزار شد.

 چهل و دومین جلسه شورای علمی معاونت حقوقی رئیس جمهور برگزار شد.   
چهل و دومین جلسه شورای علمی معاونت حقوقی رئیس جمهور دوشنبه مورخ 25 تیرماه در محل معاونت حقوقی با حضور خانم دکتر جنیدی، معاون حقوقی رئیس جمهور، معاونین و کارشناسان معاونت برگزار شد و موضوعات مختلف مورد نقد و بررسی قرار گرفت.
در این جلسه ضمن تشریح نظام‌های انتخاباتی متفاوت (تناسبی، اکثریتی و ترکیبی) تلاش شد تا بهترین فرمول انتخاباتی برای انتخابات مجلس شورای اسلامی متناسب با وضعیت و ساختار کشور تبیین شود.
در ادامه جلسه وضعیت دانشجویان ستاره دار به بحث گذاشته شد. با توجه به مشکلات و اعتراضات موجود درخصوص برخی از پذیرفته شدگان دانشگاههای کشور، معاونت پژوهش و ترویج قانون اساسی مکلف شده‌ بود تا در راستای تأمین حق آموزش لایحه‌ای را در این خصوص تهیه کند. در جلسه شورای علمی پیش‌ نویس تهیه شده درخصوص نحوه گزینش دانشجو به بحث گذاشته شد و با اعمال نظرات نهایی، نسخه نهایی پیش‌نویس برای ارسال به دستگاههای ذیربط و اخذ نظر آنها آماده گردید.
همچنین استعلام کمیسیون فرهنگی دولت درخصوص امکان واگذاری مدیریت شبکه‌های موجود صدا و سیما یا صدور مجوز تأسیس شبکه توسط بخش دولتی و غیردولتی مورد بررسی قرار گرفت و پاسخ لازم تهیه گردید. 
 
 تصاویر مرتبط
پایگاه اطلاع رسانی معاونت حقوقی رئیس جمهور
آدرس: تهران-میدان پاستور- خیابان پاستور تلفن: 02164451